Bartex, Gorzów Wlkp.
Tło bannera

Bezpieczeństwo

  1. Strona główna
  2. Bezpieczeństwo

Porysowana szyba przednia redukuje widoczność. Może warto pomyśleć o jej wymianie? Zużyta szyba przednia redukuje widoczność i wydłuża drogę hamowania. Nowa szyba pomaga prowadzić bezpiecznie i wygodnie.

Twoja odpowiedzialność jako kierowcy

Wszyscy wiedzą, że samochód należy prowadzić tak, by unikać niepotrzebnego ryzyka dla pasażerów i innych użytkowników drogi. Nasze samochody są regularnie serwisowane, za zrozumiałe przyjmujemy, że opony muszą być wymienione, kiedy się zużyją, a kiedy osłabia nam się wzrok, udajemy się do okulisty i badamy sobie oczy.

Dlaczego więc szyby przednie nie powinny być traktowane jak opony?

Zbyt często zdarza nam się zapomnieć o fakcie, że przednia szyba samochodu stale narażona jest na działanie wiatru i deszczu, zużywa się i wymaga wymiany w regularnych odstępach czasu. Nie jest niczym niezwykłym to, że ta sama szyba pozostaje na miejscu z roku na rok, do czasu, aż uderzający w nią kamień lub inne poważne uszkodzenie zmuszą nas do jej wymiany.

Zużyta szyba przednia ciemnieje i redukuje widoczność

Im bardziej zużyta i porysowana jest przednia szyba, tym słabsza jest widoczność. Podczas jazdy nocą zarysowania szkła rozpraszają światła zbliżających się pojazdów, oślepiając tym samym kierowców i utrudniając zauważenie na czas przeszkód lub nieochronionych użytkowników drogi.

Twój samochód może nie przejść przeglądu kontrolnego

W ostatnich latach zwiększyło się przywiązywanie uwagi do jakości przedniej szyby samochodu podczas przeglądu kontrolnego. Coraz więcej szyb nie przechodzi testu ze względu na zużycie, pęknięcia i odpryski.

Komfortowa jazda przy lepszej widoczności

Każdy, kto zmieni przednią szybę samochodu na nową, natychmiast zauważy niesamowitą różnicę. Zauważalnie poprawia się widoczność, a prawdopodobnie najlepszym dowodem na to jest bardziej komfortowa jazda bez oślepiania i przeszkadzania przez rozproszone światła z nadjeżdżających pojazdów.

Dystanse hamowania dla różnych wersji przednich szyb i ostrości widoczności:

  • Widoczność dla kierowcy z bardzo zużytą szybą przednią może być o 15% mniejsza podczas jazdy nocą niż przy nowej szybie przedniej.
  • Połączenie bardzo zużytej szyby przedniej z osłabioną widocznością oznacza utratę około 25% widoczności. Na podstawie raportu nr 382 „Widoczność przeszkód przy osłabionej widoczności i/lub zużytych szybach przednich” Szwedzkiego Narodowego Instytutu Badań Dróg i Transportu autorstwa Svena-Olafa Lundvista i Gabriela Helmersa, 1993 r.
Zadzwoń
Zapraszamy do kontaktu
ul. Podmiejska 15 i
66-400 Gorzów Wlkp.
+48 95 723 99 27
+48 95 723 99 29
+48 601 727 449
+48 95 720 47 44
+48 601 777 309
biuro.szybygorzow@gmail.com
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij